T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi

Güncelleme Tarihi: 02/03/2020

son.png


EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ

 

Hastanemizde Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığı 01.02.2010 tarih ve 3895 sayılı yönerge ve 2011/8 sayılı genelge doğrultusunda uygulanmaktadır.
Birimimiz;  sorumluluk bölgesindeki hastalara bir doktor ve bir hemşire ile her gün hizmet vermektedir.
Evde Bakım Nedir ?
Evde Bakım Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır. 
Amaç;
Tedavinin takibi, Tahliller, Heyet raporlarının yenilenmesi, Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması, Sosyal ve psikolojik destek verilmesi. 
Kimler Faydalanabilir ?
Evde Bakım Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin Alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır. 
Evde Sağlık Hizmetleri Başvuru ;
Evde sağlık hizmeti almak istediğiniz hastanız için öncelikle Aile Hekiminizi veya İl sağlık müdürlüğünce tahsis edilen 444 38 33 numaralı telefonu arayabilirsiniz